Mesiac úcty k starším

basnicky

 Babičky a deduškovia

 

V októbri sme viac ako inokedy mysleli na Vás. Na Vaše pracovité ruky, dobré srdce, milý úsmev.

Posielame Vám aj touto cestou veľa pozdravov a malé darčeky - básničky.

Čítať celý článok...
 

O histórii vážne i s humorom

historia

 

Na konci októbra sme si k nám do školy pozvali na besedu pamätníkov, pani Patykovú a p. Staša, ktorí nám vážne i s humorom rozprávali o svojom detstve, o zážitkoch zo školy, ale aj o druhej svetovej vojne i tradíciách na vidieku. Napriek tomu, že prežili ťažké chvíle (najmä počas vojny), dokázali svoj život naplniť láskou, vzájomnou pomocou, humorom i pokorou.

Čítať celý článok...
 

Chemické dobrodružstvo

chemia

 

Aj v tomto šk.roku nadšenci chémie objavujú čarovný svet chémie. Počas mesiacov október a november realizovali experimenty zamerané na chromatografiu, prírodný pH indikátor, určovali kyslosť a zásaditosť roztokov. Oddeľovacou metódou chromatografiou zisťovali farebné zloženie jednofarebných fixiek.

Čítať celý článok...
 

Medzinárodný deň školský knižníc

mdsk

 

     To, že deti menej čítajú a málo chodia do knižníc, vieme všetci. Preto hľadáme spôsoby, ako ich prilákať k čítaniu.

     Počas Medzinárodného dňa školských knižníc sme našich žiakov pozvali do školskej knižnice a ponúkli im aktivity, ktoré vedú k čítaniu a ukázali im, že knižnica je priestor, ktorý ponúka podnety na ceste k poznávaniu  sveta i seba samého.

Čítať celý článok...
 

Charitatívna zbierka pre útulok

utulok(11. – 12. 9. 2023)

     Pred niekoľkými týždňami silná búrka napáchala škody aj v našom regióne. Jedným z najviac postihnutých miest bol aj ranč U Psej matere v Korni. Po výzve na pomoc na FB sme dali dokopy hlavy a srdcia a zorganizovali zbierku vecí pre tento útulok.  Všetky dary sme odovzdali pracovníčke útulku, ktorá neskrýval radosť a vďačnosť. Aj touto cestou sa chceme poďakovať všetkým,

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 57