Exkurzia v Bratislave

t-bratis     Deň nás privítal so zamračenou tvárou, ale my sme si nedali vziať radosť  z cesty za poznaním a vybrali sme sa s našimi ôsmakmi do nášho hlavného mesta.  Prvou  zastávkou bola TV Markíza, kde sme si prezreli štúdio Telerána a TV novín.

Pracovník tejto televízie nás oboznámil so základnými technickými vymoženosťami a opísal nám prácu televízneho štábu. Druhou zastávkou bola návšteva Národnej rady SR. Nemali sme síce možnosť vidieť prácu našich poslancov priamo v rokovacej miestnosti, ale s pomocou našich sprievodkýň sme získali základné informácie o našom zákonodárnom orgáne. Vonku sa už medzitým začal spúšťať dážď, ktorý nám sťažoval prehliadku historického centra a hradu, no napriek tomu sme sa vracali domov plný nových dojmov.