NOVÉ TITULY DO ŠKOLSKEJ KNIŽNICE

nov-knihy   Pedagogické vydavateľstvo Infra Slovakia, s.r.o. v spolupráci s Pf UMB v Banskej Bystrici   a občianskym združením Malíček organizovalo dňa 21.5.2018 v Žiline Odbornú medzinárodnú konferenciu HLAVA, RAMENÁ, KOLENÁ, PALCE alebo CELOSTNÝ ROZVOJ DIEŤAŤA (NIELEN) V MATERSKEJ ŠKOLE 2, nad ktorou prevzalo záštitu Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

 

 

V úvode konferencie predstavil generálny partner konferencie NOMIland, s.r.o. svoje novinky týkajúce sa vybavenia a potrieb pre materské školy.

 

Nasledoval krst novej publikácie PESNIČKOVÁ ROZCVIČKA JAZÝČKA s CD, v ktorej  nájdeme piesne s krátkymi aktivitami na vnímanie a precvičovanie hlások slovenskej abecedy vhodnými nielen pre škôlkarov, ale aj pre žiakov prvého stupňa ZŠ. Krstilo sa za prítomnosti autorov textov Mgr. Ondreja Nagaja a autorky hudby piesní Bc. Adriany Matulovej. (zakúpili sme do školskej knižnice)

 

pes-rozcv

 

Nasledovala prednáška o tom,  Ako súvisí pohyb detí s grafomotorikou v podaní prof. Daniely Valachovej a ďalší krst novej publikácie Cvičenia pre deti autorky Mgr. Daniely Guzovej.

 

S drakom do sveta  (pr)išla pani docentka Barbora Kováčová, ktorá nás ani na minútku nenechala v pokojnom sede a na pochybách, že s malými deťmi môžeme hravo uskutočňovať  projektové i tematické učenie detí napríklad na tému drak.

 

 

Doktorka Jana Hrčová nám zasa vysvetlila, že Šiesty a siedmy zmysel alebo nielen zrak a sluch sú dôležité.


Po obedňajšej prestávke  sme sa s doktorkou Zitou Sümegiovou ocitli v Krajine hlások a slov.

 

Do našej školskej knižnice sme zakúpili CD s motivačnými Pozitívnymi rozprávkami autorky Michaely Pribilincovej.

 

2

 

Keďže všetky deti chcú vykonávať v budúcnosti nejaké povolanie, zakúpili sme aj tematické pracovné listy s metodikou s názvom POVOLANIA  vydavateľstva Infra, s.r.o. autorky Mgr. Ľudmily Pollákovej a kol., ktoré rozvíjajú matematickú i čitateľskú gramotnosť, reč, základné vedomosti týkajúce sa prírody a prírodného prostredia, jemnú motoriku, pohybové schopnosti a predstavivosť a k tomu 20 didaktických kariet s názvom Spoznávame povolania. 


3


4


Každý účastník konferencie sa najviac tešil na prednášku Prečo deti potrebujú pravidlá, hranice a povinnosti? autora knihy Najděte si svého marťana (s podtitulom ...co jste vždycky chtěli vědět o psychologii, ale ve škole vám to neřekli ...) Mareka HERMANA.


5


Kniha je (ako je uvedené na prebale knihy) napísaná vľúdne a zrozumiteľne, dozviete sa v nej svieže pohľady a úvahy z oblasti psychológie a medziľudských vzťahov, informácie, o ktorých zistíme, že ich potrebujeme, aby sme mohli žiť spokojný život. (zakúpili sme do školskej knižnice)  Pointou je tvrdenie, že každý dospelý nosí v sebe malé dieťa, svojho marťana, ktorý vie o ňom všetko.

Autora si môžete vypočuť napríklad youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=9PkEB4m3Pv0  ( 44 minút- video)

 Na záver prebehla autogramiáda autora knihy M. Hermana a tombola.

                                        Účastníci konferencie Mgr. Janka Koperová a Mgr. Peter Zubka