Rázusova č. 2260

Školský klub detí

Pravidlá a agenda ŠKD

Školský klub detí

Školský klub detí je školské výchovno-vzdelávacie zariadenie zabezpečujúce činnosť pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku na základnej škole. Zameraná je na ich prípravu na vyučovanie, záujmovú činnosť a na oddych v čase mimo vyučovania a v čase školských prázdnin.

Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Čadca je určená Dodatkom č.4 k Všeobecnému záväznému nariadeniu Mesta Čadca  č. 122/2011 vo výške

20,00 Eur na jeden mesiac.

Platba sa realizuje trvalým príkazom v banke alebo internetbankingom vždy do

10. dňa v danom mesiaci.

Činnosť ŠKD

Činnosť ŠKD je usmerňovaná podľa zákona č.245/2008 Z. z. o výchove  a vzdelávaní (školský zákon)  a o zmene a doplnení niektorých zákonov a Vyhláškou č. 22/2022 Z. z. MŠVVaŠ o školských výchovno-vzdelávacích zariadeniach.

Výchovno-vzdelávacia činnosť v jednotlivých oddeleniach ŠKD prebieha  podľa Výchovného programu ŠKD, ročného Plánu práce školy a Rozvrhu týždennej činnosti ŠKD. Vo všetkých činnostiach sa rešpektujú individuálne záujmy dieťaťa mladšieho školského veku. Využívaním a striedaním rôznych metód a foriem práce sa vychovávateľky ŠKD snažia zaujať a aktívne zapojiť deti do činností.

Odpočinkové a relaxačné činnosti hry, voľné kreslenie, čítanie , rozhovory a odpočinok prinášajú deťom uvoľnenie a relax po vyučovaní.

V záujmových činnostiach sa vychovávateľky zameriavajú na rozvoj zručností a uspokojovanie špeciálnych záujmov a potrieb detí.

Významnou činnosťou ŠKD je príprava na vyučovanie, pri ktorej si deti osvojujú správny spôsob učenia. Príprava na vyučovanie poskytuje deťom možnosť vypracovať si domáce úlohy a formou didaktických hier si upevňovať vedomosti získané na vyučovaní.

Prevádzka školského klubu detí

Pred vyučovaním

Od 6.3O hod. – do 7 .30 hod.

Po vyučovaní

Pondelok: 11.40 - 17.00 hod.

Utorok: 11.40 - 17.00 hod.

Streda: 11.40 - 17.00 hod.

Štvrtok : 11.40 - 17.00 hod.

Piatok: 11.40 - 17.00 hod.

Oddelenia ŠKD

Do ŠKD bolo v školskom roku 2022/2023 prihlásených 145detí.

1. oddelenie – vychovávateľka Mgr. Anna Kullová - 5.pavilón

2. oddelenie – vychovávateľka Jana Maliková - 5.pavilón

3. oddelenie – vychovávateľka Mgr. Anna Čenková - 5.pavilón

4. oddelenie – vychovávateľka Alena Olešňanová (zastup. Jolana Jelenčiaková) - 4.pavilón